Missile Cards czyli karciane pociski.

Pamiętacie „Missile Command”? W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku (o rany jak to brzmi) w każdym szanującym się salonie gier stał taki automat.  Prawa ręka na kulce, lewa tłukła w przyciski a na wyświetlaczu wrogie pociski niszczyły nasze miasta.  Niszczyły bo trudno było precyzyjnie kierować naszą obroną przeciwrakietową będąc pod presją czasu i kolegów, którzy ochoczo podpowiadali gdzie trzeba było strzelać.

Teraz macie szansę pograć w grę inspirowaną wspomnianą powyżej, kultową produkcją. Podstawowe różnice są takie, że „Missile Cards” jest grą turową. Tak. Turową! Oraz, że można pograć w nią bez pośpiechu na swoim domowym PC.

Główny cel jest identyczny jak w pierwowzorze z salonów gier. Należy zneutralizować zagrożenia zanim obrócą w perzynę naszą bazę. Zagrożeń jest kilka rodzajów.  Nadlatujące z kosmosu komety; wystrzeliwane przez jakiegoś bliżej niesprecyzowanego wroga pociski atomowe; rozbłyski słoneczne, które rozładowują nasze systemy obrony. Oprócz tego musimy stawić odpór atakom hakerskim siejącym destrukcję w naszej infrastrukturze obronnej.  Nasz arsenał to z kolie różnej mocy lasery, działka i pociski.

Sama rozgrywka (o dziwo) przypomina pasjansa. I to takiego ze złośliwie poukładaną talią. Ach właśnie… Talią… W talii mamy 40 kart. Odsłaniamy je po kolei.  Wśród nich są zagrożenia i struktury obronne. Cel „Missile Cards” jest taki aby po zgraniu wszystkich kart nasza baza wciąż istniała. Nie jest to proste. Nie dlatego, że gra wymaga od nas szalonego wysiłku umysłowego. Nie. O tym czy nam się uda, czy nie decyduje rozkład kart. Czasami po prostu nie da się danego układu wygrać. Gdy na początku partii leci na nas pięć komet nie ma szans by się przed tym obronić.  Po wygranej rozgrywce zyskujemy punkty doświadczenia. Dzięki nim możemy nieco ulepszyć naszą bazę. Dodać osłonę, laser albo zdolności regeneracyjne.

Mimo sporej losowości gra się przyjemnie. Nie jest to tytuł przy którym spędzicie długie wieczory ale idealnie nadaje się na kilku(nasto)minutowe przerwy miedzy czymś poważniejszym

Gra jest dostępna w serwisie steam.

 

Posted Under