Orcs Must Die! – Śmierć Orkom!

Orcs Must Die!

orkimainSą gry które pojawiają się jakby znikąd. nie towarzysza im liczne zapowiedzi, rozbuchana kampania reklamowa a mimo to są w stanie przebić się i zyskać przychylność wielu graczy. Takie jest właśnie „Orcs Must Die!” czyli w naszej wersji „Śmierć orkom”. Gra jest zgrabnym połączeniem strzelanki TPP  oraz tower defence. Kierujemy  w niej  poczynaniami niezbyt rozgarniętego za to posiadającego szalenie wysokie mniemanie o sobie adepta magii. Właściwie maga bojowego. Takiego co rzuca czary ale jednocześnie potrafi walczyć mieczem, strzelać z kuszy wydając przy tym chełpliwe okrzyki.

orkiwilk

Nasz próżny bohater jest oczywiście ostatnią nadzieją ludzkości. Musi powstrzymać hordy najeźdzców zanim przedostaną się przez szczelinę do naszego świata. Szczeliny ukryte są we wnętrzach twierdz. Zanim wrogowie do nich dojdą muszą przejść przez różne sale i korytarze. Aby ułatwić sobie zadanie możemy na ich drodze umieszczać różnego rodzaju śmiercionośne pułapki. Kolce, smołę, kolce strzelające ze ścian, barykady i wiele innych.

Pomysł w praktyce sprawdza się doskonale. Najpierw umieszczamy pułapki tak by zadawały jak najwięcej obrażeń, a potem biegamy radośnie po salach twierdzy eksterminując setki orków. Naprawdę niewiele jest gier które dają mi tyle frajdy. 🙂

orki3

 

Spory sukces i ciepłe przyjęcie z jakim spotkało się „Orcs Must Die!” spowodowało, że rok później powstała druga część. W niej do znanego nam już maga dołączyła czarodziejka. Dodano tez tryb współpracy dzięki któremu możemy eksterminować orki wspólnie z przyjacielem.

Jeśli jakimś cudem nie spotkaliście się jeszcze z ta grą to szczerze polecam. Rozgrywka daje mnóstwo satysfakcji. Sama gra jest dość często przeceniana podczas wyprzedaży i można kupić ją za niewielkie pieniądze.