Sproggiwood

 

2015-04-01_00002 Nie grywam zbyt wiele w rogaliki. Bardzo podoba mi się sama ich idea ale jak przychodzi co do czego to zawsze mi coś nie pasuje. A to zbyt skomplikowane, a to zbyt proste, a to zbyt brzydkie, a to nie dające frajdy… Wiecznie coś nie tak. Traf chciał, że w moje ręce wpadła gra „Sproggiwood”  autorstwa Freehold Games.

 

„Sprogiwood” to turowy roguelike osadzony w humorystyc2015-04-01_00003znym świecie inspirowanym fińską mitologią. Zaczynamy jako prosty farmer z wyspy Clog. Uzbrojeni w widły ruszamy w pełną niebezpieczeństw przygód. Mówiąca owca zwabia cię do portalu i tu rozpoczyna sie przygoda. Zostajesz uwięziony przez Sproggiego, leśnego duszka który zbudował dla ciebie całą wioskę. Twoim zadaniem jest przepędzenie stworów, które zamieszkały las Sproggiego.

 

2015-02-19_00001

Mamy do dyspozycji sześć klas które odblokowują się w miarę postępów w grze.  Farmer, wojownik, łucznik, złodziej, wampir oraz czarodziej. Każda z klas używa innego ekwipunku oraz ma inny zestaw umiejętności specjalnych. W trakcie zabawy znajdujemy przeróżny ekwipunek. W przerwach miedzy misjami rozbudowujemy wioskę.

W grze podoba mi się właściwie wszystko. Prosty i przejrzysty styl graficzny. Rozbudowa wioski.  System walki, który dla każdej postaci jest inny. Przyjemna dla ucha muzyczka. Gra zapewnia kilka godzin zabawy, W przygotowaniu jest też „Savage mode”, który to tryb jest naprawdę sporym wyzwaniem.

 

Fragment rozgrywki https://www.youtube.com/watch?v=Djd4hInNJFE

 

Polecam „Sproggiwood” każdemu kto szuka przyjemnego rogalika na krótkie (a może i na dłuższe) sesje.

RelatedPost