Super Toy Cars

menuNigdy nie byłem komputerowym mistrzem kierownicy. Ot od czasu do czasu lubię sobie uruchomić coś gdzie auto łatwo się prowadzi i gdzie ma się dużą frajdę z jazdy.  Moją ulubioną ścigałką jest wydane dawno temu „Stunt GP”. To była gra niemal idealna. Estetyczna grafika. Radosny model jazdy. Nie za łatwa i nie za trudna. Później dobrze bawiłem się jeszcze przy Re-Volt i Toon Car no i to w zasadzie koniec. Wszystkim pozostałym produkcjom czegoś brakowało. A to zbyt trudne, a to zbyt nudne, a to zupełnie niegrywalne. No i teraz nagle mamy „Super Toy Cars”. Widać, że twórcy bardzo przyglądali się „Stunt GP” Modele aut wyglądają bardzo podobnie. Sam ekran też wygląda znajomo.W podobny sposób doładowuje się tez „nitro”

wyscig
STC jest na razie w fazie wczesnego dostępu. Ma jednak zadatki by przynajmniej doścignąć wspomniane produkcje. Oferuje nam współczesną oprawę graficzną. (Nieco plastikową moim zdaniem ale może to zamierzony efekt) Możemy ścigać się w różnych trybach: wyścig, próba czasowa, eliminacja, uniki (na torze rozłożone są miny). Ma tez najważniejszą rzecz, której brakowało Stunt GP. Edytor tras! W końcu. Jeśli dodamy do tego możliwość malowania autek oraz multiplayer to zapowiada się naprawdę interesująco.

 

wybor_auta

W miarę postępów w grze odblokowujemy kolejne etapy. Dostajemy możliwość zakupu kolejnych aut oraz ulepszeń do nich. Pewnym mankamentem jest to, podczas rozgrywki mam wrażenie jakbym cały czas jechał po tym samym torze. Mam jednak wielką nadzieję, że dzięki edytorowi tras ulegnie to zmianie. Gra prosi się wręcz o integrację ze steam workshop. Trzymam kciuki za sukces.

 

 

RelatedPost