Swords & Soldiers

Sword & Soldiers
Swords & Soldiers

Swords & Soldiers to nieduża gra strategiczna, która skradła mnóstwo mojego czasu. Pierwszy raz grałem w nią na Wii i już tam bardzo przypadła mi do gustu mimo tego, że sterowanie wiilotem nie należało do najbardziej precyzyjnych. Kiedy dowiedziałem się, że S&S zostanie wydana na PC strasznie się ucieszyłem. Zaraz po premierze kupiłem grę czego nie żałuje wcale.  To chyba najlepiej wydane 20zł w życiu.

 

 

 

 

sas2O co chodzi w samej grze? Z lewej strony ekranu mamy nasz obóz a po prawej obóz przeciwnika. Zwykle musimy obronić się przed nim oraz zniszczyć jego zamek. Do dyspozycji mamy wojowników, których przywołujemy w zamian za złoto wydobywane przez robotników. Możemy też wspomagać ich w walce zaklęciami. Do dyspozycji mamy trzy frakcje: Wikingów, Azteków i Chińczyków. Poznajemy ich po kolei w trakcie kampanii dla jednego gracza. Każda z nacji ma odmienne sposoby pozyskiwania many (używanej do zaklęć), ma tez inne jednostki co wymusza odmienny styl gry.

 

 

sas3

 

 

Po przejściu kampanii i poznaniu słabym i mocnych stron naszych podopiecznych możemy też spróbować sił w trybie multiplayer. Niestety gra została wydana kilka lat temu i możemy mieć problemy ze znalezieniem przeciwnika. Warto jednak spróbować. Gra przeciwko człowiekowi to zupełnie inne przeżycie.

 

 

Posted Under